EAN:
9788323563761
Autor:
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2023
Oprawa:
twarda
Format:
243x174 mm
Strony:
236
Cena sugerowana brutto:
43.00zł
Stawka vat:
5%
Publikacja dedykowana Profesor Małgorzacie Szylko-Skoczny, jednej z najwybitniejszych badaczek rynku pracy w Polsce, zawiera zbiór tekstów ukazujących przemiany na polskim rynku pracy oraz w zakresie polityki zatrudnienia po 1989 roku. Autorzy związani z Uniwersytetem Warszawskim oraz innymi ośrodkami akademickimi w Polsce prezentują wyniki prowadzonych przez siebie badań, w tym tych, w których bezpośrednio uczestniczyła Jubilatka. Przybliżają różnorodną problematykę, pozwalającą czytelnikowi poznać zarówno historię zmian, jak i obecne uwarunkowania polskiego rynku pracy, m.in. zagadnienie reform w tym sektorze, ewolucję w zakresie aktywizacji zawodowej, oddziaływanie procesów demograficznych, kwestie równouprawnienia oraz nadal obecnej dyskryminacji ze względu na płeć, wpływu pandemii COVID-19, a także telepracy jako nowego typu zatrudnienia, który obecnie bardzo szybko się rozwija.
Książkę zamyka rozmowa z Profesor Małgorzatą Szylko-Skoczny dotycząca bardzo szerokiej problematyki bezpośrednio odwołującej się do rynku pracy i polityki zatrudnienia.
Monografia będąca swoistym kompendium wiedzy na temat rynku pracy, migracji, polityki zatrudnienia, demografii oraz działań antydyskryminacyjnych jest niezbędną lekturą dla studentów kierunków z zakresu nauk społecznych, a także dla wszystkich zainteresowanych przemianami na rynku pracy w Polsce po 1989 roku.