Strefa marek
Podręcznik niemiecko-angielski dla zawodów med.

EAN:

9788396410955

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

212x156 mm

Strony:

330

Cena sugerowana brutto:

273.00zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Jest to pierwszy na rynku praktyczny podręcznik języka angielskiego dla pracowników zawodów medycznych,studentów medycyny uczących się w ramach programu ERASMUS, pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy wyjeżdżających do krajów anglojęzycznych na staże, praktyki oraz kontrakty związane z pracą.

Przeznaczony jest dla osób, które opanowały język angielski w zakresie podstawowym i pragną poszerzyć jego znajomość o terminologię medyczną w języku angielskim.

Książka ta ułatwi studentom, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym przygotowanie się do pracy podczas pobytu za granicą.

Zawiera obszerny słownik złożony z około 400 haseł z medycyny ogólnej (anatomia, fizjologia, choroby i ich objawy, opieka i dokumentacja pielęgniarska itp.) oraz słownictwo przydające się w życiu codziennym.

Dr Jolanta Bielińska pochodząca z Polski, z wykształcenia ekonomista i prawnik, jest autorką sześciu podręczników medycznych stanowiących serię językową, wydaną w 2022 roku. Wszystko zaczęło się od pierwszego podręcznika Język włoski dla pielęgniarek, który ukazał się w 2005 roku w Polsce, a został wydany przez Wydawnictwo Medyczne PZWL w Warszawie. Pozycja Podręcznik niemiecko-angielski dla zawodów medycznych stanowi kolejną wersję językową tego wydania.

Podręcznik niemiecko-angielski dla zawodów medycznych powstał dzięki znajomości z wybitną młodą dr Martą Ogrodnik, która oprócz nieprzeciętnej wiedzy medycznej włada również biegle językami niemieckim, angielskim i hiszpańskim.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do poszerzenia swojej wiedzy medycznej, korzystając z podręczników, które zostały przygotowane w wersjach angielskiej i amerykańskiej, niemieckiej, włoskiej oraz ukraińskiej.

Cała seria językowych podręczników medycznych wydanych w Polsce, w tym Podręcznik niemiecko-angielski dla zawodów medycznych, została pozytywnie zrecenzowana przez lekarzy wykładowców University of Oxford.