Strefa marek
Przyszłości UE i NATO T.1

EAN:

9788367932073

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

150x211 mm

Strony:

194

Cena sugerowana brutto:

50.00zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Wydawnictwo WOLSKI przedstawia Państwu wyjątkowe na skalę europejską przedsięwzięcie cykl publikacji o przyszłości Polski w strukturach UE i NATO, w których głos zabierają kluczowi przedstawiciele polskich elit politycznych i społecznych.

W roku 2024 przypadły 20. rocznica obecności Rzeczypospolitej w strukturach Unii Europejskiej oraz 25. rocznica jej funkcjonowania w ramach Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Rocznice takie są na ogół okazją do namysłu, podsumowań i refleksji o przyszłości. Oddajemy niniejszym do rąk Czytelników publikację wyjątkową na skalę europejską: zbiór refleksji i uwag o przyszłości naszego kraju w strukturach UE i NATO. Głos oddajemy kluczowym przedstawicielom polskiej klasy politycznej i rządzącej, którym zawdzięcza Polska swoją aktualną pozycję geopolityczną, koniunkturę gospodarczą i sytuację społeczną. Ich decyzje z pewnością oddziaływać będą na nasze życie duchowe, społeczne, polityczne, ekonomiczne i militarne przez jeszcze wiele lat. Jak w ich ocenie rysuje się przyszłość? Jakie najistotniejsze zagrożenia czyhają na nas w niedługiej perspektywie? To tylko niektóre z kwestii poruszanych w tej książce.

Tom, który trzymają Państwo w ręku, jest pierwszym z kilku planowanych. Do kolejnych pragniemy zaprosić innych przedstawicieli polskich elit politycznych, a w dalszej kolejności także pozostałych istotnych grup społecznych: uczonych, akademików, przedsiębiorców, prawników czy duchownych. Raz wydane publikacje chcielibyśmy aktualizować co pewien czas poprzez ponowne zaproszenie tych samych Autorów, którzy otrzymają tym sposobem możność aktualizacji lub rewizji swych poglądów i prognoz. Pragniemy zatem otworzyć szeroką, a zarazem merytoryczną i poważną debatę o przyszłości Polski oraz struktur, w których funkcjonujemy w systemie światowym. Jej efekty zostaną uprzystępnione publiczności światowej poprzez opublikowanie angielskich przekładów. Do dyskusji takiej Polska z pewnością już dojrzała, a mijające pierwsze ćwierćwiecze trzeciego tysiąclecia i półwiecze drugiego tysiąclecia polskiej państwowości, osiemdziesiąta rocznica zakończenia drugiej wojny światowej czy trzydziestopięciolecie zrzucenia sowieckiego jarzma są po temu wystarczającą jak mniemam okazją.