Strefa marek
Historia świata w 50 kłamstwach

EAN:

9788384000977

Autor:

Wydawnictwo:

RM

Data premiery:

2025-11-05

Rok wydania:

2025

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x140 mm

Strony:

256

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Poznaj fascynujące przypadki kłamstw, które ukształtowały nasz świat

Autorka zabiera czytelników na wyprawę po historii ludzkości do najdalszych zakątków świata. Ukazuje, w jaki sposób kłamstwa mogą zmieniać otaczającą nas rzeczywistość: od machiny propagandowej Juliusza Cezara, która zwodziła świat przez dwa tysiące lat, aż po tuszowanie wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy w Czarnobylu. Krótka historia świata w 50 kłamstwach odkrywa prawdę skrytą pod masowymi łgarstwami polityków i prasy, na przykład tymi na temat brytyjskich obozów koncentracyjnych w trakcie wojny burskiej czy niesławnej sprawy Dreyfusa we Francji, a także odsłania teorie spiskowe, z których zrodziły się trwające stulecia konflikty i układy społeczne.
Sprawdź, jak ukryte oblicze historii oddziaływało na losy ludzkości, a przekonasz się, że prawda jest dziwniejsza - i znacznie bardziej niebezpieczna - od fikcji.

Natasha Tidd - historyczka i pisarka. Jej pasją jest pisanie o przeszłości w sposób przystępny dla wszystkich i odkrywanie nieznanych kart. Publikowała artykuły w licznych czasopismach, stworzyła też popularyzującą historię stronę F Yeah History. Historia świata w 50 kłamstwach to jej debiutancka książka.