Strefa marek
Piekło w butelkach

EAN:

9788367034043

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

177x112 mm

Strony:

116

Cena sugerowana brutto:

39.00zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Piekło w butelkach Kyusaku Yumeno to zbiór twórczości jednego z najwybitniejszych przedstawicieli japońskiej prozy gatunkowej. Mowa tu o literaturze detektywistycznej wzbogaconej o wątki fantastyczne. Yumeno tworzył w epoce Showa. Jej nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza "Erę oświeconego pokoju" i przypada na lata panowania cesarza Hirohito od 1926 do 1989 roku. Kyusaku Yumeno uważany jest za prekursora japońskiej literatury fantastycznej, a jego pseudonim w dialekcie z Hakaty oznacza kogoś, kto wiecznie śni.

Ten specjalnie wyselekcjonowany wybór utworów Yumeno ukazuje wyjątkowe podejście pisarza do kryminałów. Autor ten bowiem uważał, że dobra powieść kryminalna wcale nie musi mieć ani błyskotliwego detektywa, ani arcymistrza zbrodni, by zaszokować czytelnika i wciągnąć go w fabułę. Według niego idealną receptą na to, by nim wstrząsnąć i kompletnie zbić go z tropu, jest czerpanie z tego, co ukrywa się w ludzkiej psychice.

Piekło w butelkach to piąta już pozycja z serii Tajfuny Mini stworzonej przez wydawnictwo Tajfuny. W ramach cyklu prezentowane są dzieła pisarzy i pisarek XX wieku, które wcześniej nie były tłumaczone na język polski. Biorąc pod uwagę ich wartość, zdecydowanie zasługują na to, by znaleźć się na półkach naszych księgarni i przede wszystkim zostać pokochane przez Polaków.

Warto zaznaczyć, że seria Tajfuny Mini została nagrodzona Polish Graphic Design Award 2020 w kategorii Wydawnictwa (Beletrystyka, publicystyka, reportaż). Jest również zdobywcą specjalnej nagrody Arctic Paper 2020. Ponadto cykl otrzymał także nominację do Nagrody Pióro Fredry 2020.

Do tej pory ukazało się pięć książek w ramach serii Tajfuny Mini:

Gorączka złotych rybek Kanoko Okamoto w tłumaczeniu Anny Wołcyrz,

Cytryna Motojiro Kajiego w tłumaczeniu Anny Karpiuk,

W lesie pod wiśniami w pełnym rozkwicie Ango Sakaguchiego w tłumaczeniu Karoliny Bednarz,

Wiwat małżeństwo Sakunosuke Ody w tłumaczeniu Agnieszki Stojek,

Piekło w butelkach Kyusaku Yumeno w tłumaczeniu Andrzeja Świrkowskiego.

Za ich piękną oprawę graficzną odpowiadają graficy z tegusu.Inc i to/studio.