EAN:
9788395486531
Autor:
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2019
Oprawa:
broszurowa
Format:
129x203 mm
Strony:
500
Cena sugerowana brutto:
38.00zł
Stawka vat:
5%
Jerzy Grundkowski (1953-2016) ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Debiutował opowiadaniem Żółta cysterna (1977), emitowanym jako słuchowisko na antenie Polskiego Radia. Pierwszą książkę pisarza Annopolis, miasto moich snów (1983) redakcja Młodego Technika uznała za najlepszy debiut roku, a fundatorzy nagrody im. Natalii Gall za najlepszą książkę nowelistyczną roku.
W 2019 roku została wydana powieść Wilkołak Drago oraz cykl Annopolis. W tomie Planeta dobrych ludzi zebrano opowiadania opublikowane w prasie oraz w tomach z lat 80. i 90.
Jest w tych opowiadaniach ironia ostra jak rapier kondotiera. Jest w tych opowiadaniach śmiech do łez i przez łzy. Grundkowski to Bareja polskiej fantastyki.
Krzysztof Sokołowski, tłumacz, krytyk
Pamiętam jak byłem dumny, gdy wspólnie z Jerzym napisaliśmy opowiadanie Pociąg śmierci. Ja dopiero zaczynałem literacką przygodę, on należał już do nagradzanych pisarzy. Do dziś uważam, że był to jeden z najlepszych tekstów podpisanych obok niego moim nazwiskiem.
Krzysztof Kochański, pisarz