Strefa marek

Twoja przeglądarka może mieć problemy z bezpieczeństwem zakupów oraz prawidłowym wyświetlaniem platformy B2B Ateneum. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Twoja przeglądarka może mieć problemy z bezpieczeństwem zakupów oraz prawidłowym wyświetlaniem platformy B2B Ateneum. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Płynoterapia u psów i kotów w.2

EAN:

9788368090826

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2025

Oprawa:

twarda

Format:

246x170 mm

Strony:

240

Cena sugerowana brutto:

109.00zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Płynoterapia w medycynie weterynaryjnej jest codziennym narzędziem w leczeniu najróżniejszych schorzeń od biegunek i wymiotów, przez cukrzycę i kwasicę ketonową, aż po krwotoki. W praktyce płyny znajdują zastosowanie nie tylko do nawadniania pacjentów, ale także do rozcieńczania leków, przepłukiwania portów dożylnych czy stabilizacji pacjentów w stanach zagrożenia życia. Który płyn będzie najlepszy dla psa z zakażeniem parwowirusem, a który dla kota z niedrożnością cewki moczowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w tej książce.

Płynoterapia u psów i kotów to niezwykle wartościowe kompendium wiedzy na temat płynoterapii, które łączy aktualne wytyczne z praktycznym podejściem do leczenia pacjentów. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, jak organizm reguluje gospodarkę wodną, elektrolitową i kwasowo-zasadową, zarówno na poziomie podstawowym, jak i szczegółowym, uwzględniając mikrokrążenie oraz mechanizmy komórkowe.

W książce znajdziemy również przydatne informacje dotyczące interpretacji parametrów krwi oraz ich wpływu na wybór terapii i efekty leczenia. Nie zabrakło także aktualnych zaleceń dotyczących płynoterapii w czasie znieczulenia ogólnego, gdzie podejście do szybkości podawania płynów ewoluowało na przestrzeni lat. Szczególnie istotny jest właściwy monitoring hemodynamiczny pacjenta, który pozwala na bezpieczne prowadzenie terapii z użyciem płynów. Czytelnik znajdzie tu opisy nowoczesnych metod monitorowania stanu pacjenta, ale także informacje, jak w prosty sposób można prowadzić ocenę znieczulanego lub hospitalizowanego pacjenta pod kątem stabilności układu krążenia i efektywności prowadzonej płynoterapii.