Strefa marek
Rower. Dwa kółka, które zmieniły świat

EAN:

9788381507431

Wydawnictwo:

Klasa:

9+

Data premiery:

2026-04-22

Rok wydania:

2026

Oprawa:

twarda

Format:

285x190 mm

Strony:

120

Cena sugerowana brutto:

64.90zł

Stawka vat:

5%

Zapowiedź

Bogato ilustrowane kompendium wiedzy o rowerach - dla małych i dużych!


Jak powstał rower? Jak działa? Co robi z naszym ciałem i głową? Jakie sporty można na nim uprawiać? Jak podróżować rowerem i czerpać radość z każdej wycieczki? I po czym poznać miasto przyjazne dla rowerów? W tej książce znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć o dwóch kółkach.


Czeka was podróż przez dzieje roweru: od prostej drewnianej maszyny napędzanej biegiem, przez słynny bicykl z wielkim przednim kołem, aż po współczesne modele - miejskie holendry, szybkie szosówki, wytrzymałe górale czy zwinne BMX-y. Dowiecie się, komu zawdzięczamy przerzutki i opony oraz jak zmieniały się inne rozwiązania techniczne.


Nie zabraknie też odpowiedzi na pytania o to, co dzieje się z nami podczas jazdy, jak funkcjonuje zmysł równowagi i gdzie najlepiej zaliczyć upadek (podpowiedź: do łóżka!). Poznacie świat kolarskich dyscyplin - zarówno tych znanych z igrzysk i zawodów, jak wyścigi czy bike polo, jak i bardziej osobliwych, choćby rywalizacji w jeździe pod wiatr. Na koniec znajdziecie praktyczne wskazówki: podstawowe zasady ruchu drogowego, najważniejsze znaki, porady dotyczące ubioru oraz sprytne triki (na przykład co zrobić z prawą sznurówką).


Rower towarzyszy nam już od ponad 200 lat - służy dzieciom i dorosłym w codziennych podróżach i podczas niezwykłych wypraw. Najważniejsze jednak jest to, że daje nam wolność. Wystarczy jeden obrót pedałów! Pamiętacie moment, kiedy pierwszy raz pojechaliście na rowerze sami - bez bocznych kółek czy kija wetkniętego w ramę za siodełkiem? No właśnie!